T´N´T

gospel

Pod zkratkou T´N´T se skrývají dvě jména: Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček. Charakteristický projev této dvojice má velmi blízko k tradičnímu pojetí spirituálů a gospelů kdysi dávno, kdy je ještě nikdo nedoprovázel na žádné hudební nástroje a nejdůležitější byl hlas a zážitek, který člověk sděluje. Tímto pojetím se odlišují od velkých gospelových sborů – dva hlasy a dvě duše zastupují celou skupinu, celý sbor. Mají za sebou stovky koncertů na festivalech, v kostelích i klubech. Společně vedou gospelové pěvecké workshopy po celé ČR. V roce 2019 jim u vydavatelství ZZrecords vyšla deska spirituálů a gospelů s názvem Going Home.

T'N'T, tedy Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček spolu tvoří už téměř 20 let nevšední gospelové duo. Díky jejich energii si je s žádným jiným duem nespletete. Minimalismus hudebního doprovodu a jejich mocný hlasový projev způsobují mrazení v zádech a emotivní energetické jiskření. Nechybí průvodní slovo, které posluchače seznamuje jak s obsahem jednotlivých písní zpívaných v angličtině, tak s vývojem obou žánrů a jejich propojením na českou kulturu i celou současnou populární hudbu. Ještě se nenašel kostel, který by se jim nepovedlo uzpívat a zaplnit jejich typickým harmonickým dvojhlasem. Z tohoto důvodu lze jejich vystoupení velmi snadno uspořádat i bez náročných technických podmínek nejen v hudebním klubu, kostelu ale i třeba v rámci vánočních trhů.

Mají také zkušenosti s pořádáním gospelových workshopů, kdy dokáží publikum spontánně a interaktivně zapojit do těchto strhujících písní. Po výuce, do které umí zapojit i méně zkušené zpěváky nebo děti, pak může následovat koncert s účastníky pěvecké dílny, který umocní celý zážitek.

Oba jsou absolventy Konzervatoře Jaroslava Ježka, věnují se aktivně koncertní i pedagogické činnosti. Kromě spirituálů a gospelů mají také v repertoáru vlastní písně o lásce, převzaté love songs zpívané při svatebních obřadech nebo duety s kytarou inspirovanými šedesátými léty, folkem, blues a šansony.

VIDEO

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.