The Primitives Group

rock

Skupina se zúčastnila obou prvních ročníků Československého beat-festivalu. Překvapila zejména na druhém, kde předvedla úžasnou show plnou světel i ohňových efektů. A nad tím vším lítala holubice, která obletěla několikrát sál Lucerny a vrátila se nazpět ke zpěvákovi, kde si mu usedla na rameno. Na naše tehdejší poměry něco naprosto neskutečného. The Primitives Group of Prague tyto efekty na jevišti u nás i na světě používala jako vůbec jedna z prvních. Se skupinou spolupracoval například Ivan „Magor“ Jirous a další zajímavé osobnosti. S týmem umělců vymysleli líčení podle hvězdných znaků Kabaly a všechny ony zmíněné efekty.

1967 se přejmenovala na The Primitives Group. U Primitivů se za ty čtyři roky vystřídalo docela dost skvělých muzikantů: Jaroslav Křtěn, Karel Černý, Milan Cikánek, Franta Mašek, Ernouš Šedivý, Anatoli Kohout, Luwig Šíma, Borek Kadlec, Zdeněk Burda, Josef Janíček, Pavel Pešta, Ivan Pešl. Skupina je označována za jednu z prvních skupin, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Primitives Group hráli, mimo jiné, písně od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. V letech 1967 a 1968 kapela zahrála na prvním i druhém Československém beatovém festivalu a rok později se z důvodu emigrace Ivana Hajniše rozpadla.

Byla ale po dlouholetém přemlouvání obnovena v roce 2016 a tak právem patří na vzpomínkový koncert do Lucerny. Po velkém úspěchu na prvním obnoveném ročníku Československého beat-festivalu po 50 letech, si The Primitives Group v Lucerně zahráli opět. A opět s velkým úspěchem. Hvězdou večera byla bezpohyby houslistka HeléN!

The Primitives Group:

Ivan Hajniš – frontman, zpěv, kytara, bluesová harmonika

HeléN - housle a zpěv

Zdeněk Burda – kytara

Ivan Drimaj – basová kytara a zpěv

Míťa Mistakidis – bicí

Jarda Šantrůček – klávesy

HeléN - housle, zpěv

HeléN experimentuje s možnostmi klasických i elektrických houslí, klasické pojetí jemnosti jejich zvuku a stylu hry obohacuje rockovou řízností a svobodou. Procítěným zpěvem doprovází své houslové improvizace v celé škále žánrů (hudba klasická, meditační, jazz/blues, country, až po rock a tvrdou elektroniku).

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.