Plavci/Rangers

country

Plavci/Rangers je československá hudební stálice, která brázdí obě republiky křížem a krážem a přináší radost svými téměř zlidovělými písničkami již skoro šedesát let. Jak Honza Vančura s oblibou říká: „Na některých členech je to taky vidět!“


V současné době se kapela Plavci skládá ze tří muzikantů – Honza Vančura navázal spolupráci s vynikajícím hráčem na akordeon a klavír Máriem Bihárim (známým např. z projektů se Zuzanou Navarovou či kapelou Koa) a s kytaristou Davidem Fiedlerem. Společně pak tvoří originální hudební trio, které navazuje na odkaz, bohatý repertoár a tradici propracovaných vokálních aranží, ke kterým se fanoušci Plavců znovu a znovu rádi vrací.

Dále s Plavci v alternaci spolupracují


Jíra Meisner - baskytara, zpěv

Rocker a bluegrassman, bývalý člen Druhé trávy a Kamelotu. Mnohonásobný vítěz ankety BA ČR o nejlepšího baskytaristu. Tvrdí, že basa musí sloužit, a tak drží na uzdě svoje rychlé prsty. K Pozdnímu sběru patří od roku 2010. Je majitelem pětistrunné baskytary Fodera a klasiky Fender Jazz Bass z roku 1978.


Tomáš Jedlička kytary, zpěv

Vystudoval LŠU v Brně, později vyučoval klasickou kytaru na SZUŠ. Člen kapel SAKRAPES (Bluegrass Brno), BACKTIMER (Rock Brno), CECH ( Folk&Country Brno ), CO DŮM DAL ( s muzikanty od Vlasty Redla ), Česká Muzika (studiový hráč, aranže, režie). Mimo muziku miluje svoji rodinu, motocykly Harley – Davidson, i dobré jídlo.


Jiří Suchý saxofony (soprán, alt, tenor)

Působí a působil v mnoha brněnských jazzových a swingových seskupeních, včetně legendárního orchestru Gustava Broma.

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.