New Rangers

country

Jeden ze zakládajících členů Rangers Jiří Veisser se před lety jako předseda Jihočeské Porty seznámil s kapelou Šance. Začal s ní spolupracovat nejprve jako manažer a majitel agentury, později (v roce 2002) tuto kapelu požádal, aby ho doprovázela na benefičním koncertu v Ražicích na pomoc vodou zpustošené Putumi. Koncert se povedl a vznikla z toho trvalejší spolupráce, která trvá dodnes.

Skupin Rangers je v současné době několik. Jednu z nich měl Milan Dufek, který však v roce 2005 zemřel. Torzo, které po něm zbylo, založilo skupinu Rangers Band. Hlavičky Rangers se „ujali“ Honza Vančura a Mirek Řihošek, kteří však nejsou zakládajícími členy. Rangers hráli v roce 1964 v sestavě Milan Dufek, Antonín Hájek, Jiří Haler, Pavel Fáček a Jiří Veisser. Oba zmiňovaní hudebníci přišli až o rok později (pak přibyl ještě Radek Tomášek a Jarka Hadrabová.

Jiří Veisser nechtěl zůstat pozadu, a proto společně s kapelou Šance začali hrát klasický rangerovský repertoár pod názvem New Rangers.

Na společném koncertu ale zaznívají nejen klasické písně Rangers, ale i písně z alba Jiřího Veissera „Žiju, jak se dá“ i nové písně ze společné tvorby. 

STÁHNĚTE SI

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.