ZPĚVÁK A KYTARISTA

Miroslav Paleček

písničkář

INFO

Písně domova - Pocta Jaroslavu Seifertovi

Miroslav Paleček využil lockdown a zákaz zpěvu tím nejlepším způsobem a během léta roku 2020 dokončil práci na CD Písně domova – Pocta Jaroslavu Seifertovi, které vyšlo u vydavatelství Supraphon.

Ve stejnojmenném pořadu písničkář představí nejen zhudebněné básně našeho jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu, ale zazní i Palečkojaníkoviny, Ježkárny a dostane se i na novinky a ukulele. Pestrost a repertoárová rozmanitost jdou spolu ruku v ruce, písničkám vedle kultivovaného projevu nechybí přirozenost, lidovost, nepodbízivý humor, melodičnost a úsměvná melancholie.

Pořad je poctou nejen Jaroslavu Seifertovi, ale i Jaroslavu Ježkovi a písničce jako takové.

Je vhodný jak pro komornější prostředí (hudební večery, vernisáže, pořady pro seniory atd.) tak i pro folkové festivaly, městské slavnosti atp.

„DVOJKONCERT“

písničkářů Ivo Jahelky a Miroslava Palečka

(úryvek z úvodní písně)


…“Já jsem Ivo Jahelka - zpívající právník

a já Mirek Paleček - pražský písničkář

máme rádi antuku i wimbledonský trávník

ve svý branži nikdo z nás není příštipkář“…


Společný projekt písničkářů Miroslava Palečka a Ivo Jahelky „Dvojkoncert“ vstupuje co do počtu repríz již do třetí stovky. V důsledku „zákazu zpěvu“ v období pandemie oba písničkáři výrazně doplnili svůj repertoár o celou řadu nových písní.

Vystoupení sestává ze dvou samostatných částí, z nichž každá trvá cca 55 minut. V první části se představí Miroslav PALEČEK – (1/2 známé dvojice Paleček a Janík, která patří k legendám českého folku). V originální interpretaci zazpívá Mirek Paleček nejen oblíbené Ježkárny - písně V+W+J, ale i řadu svých osobitých autorských skladeb. Písničkám již tradičně nechybí melodičnost, nevtíravost a nadhled.

Úplnou novinkou pak budou zhudebněné verše básníka Jaroslava Seiferta, které vyšly u vydavatelství SUPRAPHON pod názvem „Písně domova“. Jedná se skutečně o osobitý autorský počin,

který v takovémto rozsahu nemá u nás obdoby.

V druhé části pořadu pobaví Ivo JAHELKA, který je známý jako „zpívající právník“ svými zhudebněnými soudničkami, baladami ze života a perličkami přímo ze soudních síní a předsíní, přičemž i on zařadí celou řadu nových písničkových soudniček, které zcela jistě posluchače potěší, rozesmějí a nebudou chybět ani drobná právní ponaučení, která se každému mohou v životě hodit. Několik písní zahrají a zazpívají oba písničkáři společně.


DVOJKONCERT nabízí divákům absolutní pohodu a laskavý humor v podání dvou stálic písničkářského nebe, jejichž tvorbu prověřil čas.

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.