Jiří Mašík Quartet

Jazz standards – swing, bossa nova

Jiří Mašík – klávesy, vocal

Martin Fanta – tenorsax, sopransax

Lukáš Fogl – bass

Pavel Nevyhoštěný – bicí

Kapela vznikla na konci roku 2001 a je tvořena amatérskými hudebníky s dlouholetými zkušenostmi s účinkováním v kapelách a orchestrech různých žánrů. S pravidelným vystupováním začala v roce 2002 v libereckých restaurantech Organza a Panoramica.

V tomto roce kapela odehrála celkem 14 akcí, vznikla trvalá spolupráce s firmou Kalendář Liberecka a s restaurantem na ranči Malevil v Heřmanicích v Lužických horách.

V roce 2003 kapela odehrála již 26 akcí, z nichž bylo nejprestižnější vystoupení na pražském parníku Jazzboat Kotva ve spolupráci s paní Janou Koubkovou a vystoupení v jazzovém klubu Reduta na konci září.

Repertoár kapely tvoří jazzové standardy (tkzv. mainstream). Jsou to v podstatě jazzové písničky v rytmu swingu nebo samby či bossanovy. Zhruba polovina skladeb je se zpěvem. V repertoáru jsou skladby od A.C. Jobima, D.Ellingtona, Ch. Parkera, J.Ježka a dalších jazzových velikánů.

Kapela si vytkla jako hlavní cíl radost z hudby a tuto radost předat i svým posluchačům. Kapela je schopna hrát jak v restaurantech k poslechu (aniž by rušila hosty nadměrnými decibely), tak i k tanci (plesy, rauty, společenské akce).

V současnosti má kapela repertoár v délce asi 5 hodin.

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.