Jaroslav Hutka

folk

INFO

Jaroslav Hutka patří k legendárním písničkářům šedesátých let. Prosadil se tehdy nejen jako interpret písní světových písničkářů (zejména Dylan a Donovan), ale proslavil řadu moravských písní a balad především ze sbírek Františka Sušila či Františka Bartoše. Je spoluzakladatelem sdružení Šafrán (1972) a vydal řadu gramofonových desek, zejména Stůj, břízo zelená či Vandrovali hudci. Mezi ejznámější písničky patří Náměsť (Krásný je vzduch…), která se stala bezmála hymnou tehdejší doby.

Do emigrace se uchýlil po podpisu Charty 77. Od té doby žil v Rotterdamu, odkud se vrátil v roce 1989 (vystoupil mimo jiné na demonstraci na Letenské pláni).

Od té doby vystupuje se svými písněmi, vydává gramofonové desky, v poslední době Zahrady radosti (natočil ji v roce 1994 s Radimem Hladíkem a tehdy vyšla pod názvem Pravděpodobné vzdálenosti) Teď

vyšla s novým názvem znovu. Poslední desku (V rozpitých barvách) s Radimem Hladíkem udělal v prosinci 2016, v průběhu dokončování ale Radim zemřel a vydání se

nedožil.

Výčet všech jeho desek, písní, knih, básní či fejetonů by vydal na několik stránek. Jsme rádi, že vám můžeme vystoupení tohoto pozoruhodného umělce nabídnout a věříme, že s ním prožijete neopakovatelný večer.

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2023 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.