Irena Budweiserová

INFO

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 10 sólových CD, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl.

Irena Budweiserová a Jakub Racek

Na co se můžete při koncertu těšit? Na velmi osobitý a zároveň energický projev Ireny Budweiserové při interpretaci spirituálů, gospelů, bluesových skladeb, folkových balad a jejích vlastních písniček, podpořený virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka, se kterým Irena zazpívá i několik duetů. Co uslyšíte? Jmenovitě například spirituály Everytime, Lord Help me, Nobody Knows, Stranger či Jericho, baladu I Rather go Blind, Ebenovu miniaturu Zapomeneš a Ireniny autorské kousky spolu s dalšími písničkami. Některé z písniček Irena natočila s Jakubem na jejich CD Křídla, které vyšlo na konci srpna 2020.

NABÍDKA VYSTOUPENÍ

Adventní koncerty

Čím Vás může koncert v Adventu zaujmout?

Velmi osobitým a zároveň energickým projevem Ireny Budweiserové při interpretaci vánočních spirituálů a gospelů, vánočních písní z Francie, Španělska, Slezska, Anglie i naší provenience, podpořeným virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka, se kterým Irena zazpívá i několik duetů.

Co uslyšíte?

Jmenovitě například spirituály Virgin Mary, Go tell it on the Mountains a Poor little Jesus nebo staré vánoční Three Ships; Madre, en la puerta hay un Nino; Josef, moj kochaný či Den přeslavný.

JAMAIR

Tři výrazní interpreti, kteří jsou ovlivněni různými hudebními žánry a kulturami vzájemně propojují nejen hudební směry, ala i své energie na koncertech seskupení JAMAI

Představují tak svůj pohled na world music: romské, španělské, sefardské písně, spirituály a další.

Vzniká tak hudba plná nejen virtuosní interpretace, ale především hudba naplněná emocemi, opravdovostí a nenapodobitelnou atmosférou.

JAkub Racek, elektrická kytara, zpěv - Kytarista a zpěvák, který prošel skupinami mnoha žánrů. Bluegrassovou asociací ČR byl několikrát oceněn kytaristou roku.

MArio Biháry, akordeon, piano, klávesy, zpěv - Mário Bihári ztělesňuje spojení romského hudebního cítění s klasickou, folkovou i moderní elektronickou hudbou, popem a jazzem

IRena Budweiserová, perkuse, zpěv – zpěvačka charakteristická osobitým a zároveň energickým projevem při interpretaci spirituálů, gospelů, bluesových skladeb, folkových balad a i jejích vlastních písniček

Jakub Racek

Jakub Racek je kytarista a zpěvák.

Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu.

S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.

Irena a Blue Soul

Jazzově laděné koncerty se hodí do kulturních domů a divadel, sakrálních prostor, pro festivaly, podnikové akce i menší klubová vystoupení.

Vše podle poptávky a vašich možností. Na kytaru hraje Mirek Linka, el. kytara Jaroslav Šindler nebo další vynikající jazzoví hudebníci.

Výstavy, povídání o mozaikách

Irena Budweiserová se mimo zpěv věnuje výrobě mozaikových obrazů.

A právě o nich si s ní můžete popovídat.

Dovíte se, proč Irenu začaly mozaiky zajímat, jak její díla vznikají, techniku jejich výroby, o jejích výstavách a řadu dalších věcí, které vám při koncertu zůstanou utajené. Irena přiveze samozřejmě některé mozaiky sebou. 

A také dojde i na pár písniček, a capella, popřípadě s klavírem, nebo s muzikanty.

Lze domluvit i dlouhodobou výstavu Ireniných mozaik s vernisáží spojenou s koncertem.

Konferování

Irena Budweiserová vedle zpěvu, zhotovování mozaik, nahrávání audio knih, skládání a textování, dokáže zúročit své zkušenosti z koncertů a také ze svých pořadů v rozhlase k moderování různých akcí.

Například konferování Benefičního koncertu a následné dražby uměleckých děl pro Afriku (pro Malawi a Namibii), akce uspořádaná na podporu projektů se sociálním zaměřením, výroční koncert pivovaru v Berouně spolu se křtem nového typu piva, 30. výročí založení Lékárenské komory v Břevnovském klášteře.... a jiné.

Na základě vaší nezávazné objednávky vám pošleme cenovou nabídku

SPOLUPRACUJEME

Webevize

Sledujte nás

© 2024 Ivan Rössler umělecká agentura s.r.o.