Pavel Roth

Zpěvák, skladatel a kytarista Pavel Roth (1955) působil v několika pražských rockových kapelách (mj. Benefit, Markýz John, Orient, Projektil) a do posluchačského povědomí se výrazně zapsal coby interpret dodnes platných hitů osmdesátých let, skladbami Zahrada ticha, Krásnější než růže, Stále zasněná či Princezna.

V průběhu let vystupoval nejprve s Orchestrem Československé televize (dirigent Václav Zahradník), později s vlastní kapelou Rotor, se kterou také natočil debutové album Zahrada ticha (1986). Po rozpadu skupiny Rotor (1986) přijal Pavel Roth nabídku dvojice Karel Šíp – Jaroslav Uhlíř a vystupoval v jejich zájezdových pořadech Šaráda a Letí šíp na Hanou, kde se o hudební složku představení spravedlivě dělil s Viktorem Sodomou a Karlem Kahovcem. Zpíval však i ve skupině Pop Trio (spolu s Marcelou Holanovou a Václavem Vašákem), nebo v zájezdovém programu se Stanislavem Procházkou ml. a s Lucií Bílou.
Pak řadu let nezpíval, ale nakonec se opět vrátil na hudební scénu a v krátké době vydal hned dvě cédéčka. Nejprve disk Čáry lásky (2004), na které v nových aranžích nazpíval nejúspěšnější skladby své dosavadní hudební kariéry. A nedlouho poté album Spal mě svou láskou (2006), které už osciluje převážně kolem Pavlovy autorské tvorby. Po CD Spal mě svou láskou následovala alba: Lůžko z trávy, Hořký otčenáš, Projektil best of, Pavel Roth best of a chystá se album s názvem Muzikant. 

Pavla Rotha nabízíme jako sólistu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..