Marie Tomsová

Marii Tomsovou nabízíme jako moderátorku především společenských akcí, plesů, vernisáží, křtů, předávání cen a dalších podobných událostí, ale i besed se zajímavými osobnostmi, tiskovek, prezentací a kulinářských večeří i soutěží.

V Československé televizi pracovala jako programová hlasatelka od roku 1977. Za dobu svého působení má na svém kontě nespočet televizních estrád, koncertů, tanečních a písňových festivalů, zábavných pořadů (Felixír apod.) cyklus o zdravém životním stylu Trend, dokumenty Rodina školou povinná, videokazety Rodičovský rok, hraný videocyklus k prevenci dětských úrazů ve dvojici s Pavlem Novým atd.

Po odchodu z ČT působila jako moderátorka Dámského klubu na Frekvenci 1 a Prima jízdy v televizi Prima. Stále moderuje nejrůznější společenské akce jako např. Dny evropského dědictví, předávání prestižních cen (pravidelně např. Svazu chemického průmyslu nebo Asociace českých kameramanů), křty, benefice, koncerty, plesy apod. Studia českého jazyka a výtvarné výchovy na Univerzitě Karlově jí otevřela cestu do televize, třebaže se původně chtěla stát výtvarnicí nebo ilustrátorkou dětských knížek. Už během studií si vylepšovala finanční rozpočet reklamními fotkami a občasným modelingem (tehdy se modelkám říkalo manekýnky). V roce 1976 vyhrála konkurz na televizní hlasatelku a v říjnu roku 1977 (symbolicky v den tátových narozenin) si prožila svůj první hlasatelský křest. Stala se oblíbenou hlasatelkou, která si vyzkoušela i větší herecký křest v TV inscenaci Když vy jste taková jiná po boku Miloše Kopeckého a Ivy Janžurové (1984). Pravděpodobně nejznámějším vystoupením ve filmu je menší role právě televizní hlasatelky v nesmrtelné letní komedii SLUNCE, SENO A PÁR FACEK (1989). V roce 1993 si vyzkoušela dramatickou roli s Vladimírem Markem v kontroverzní TV hře o přepadení hlasatelky v přímém přenosu s názvem Taneční zábava. Marie Tomsová byla několik let průvodkyní pravidelného několikahodinového živého vysílání PRIMA JÍZDY v komerční televizi. Spolu s dalšími pěti kolegyněmi spoluvytvářela jeden z nejúspěšnějších pořadů v českém éteru té doby, Dámský klub v Rádiu Frekvence 1. Dnes ji zaměstnává hlavně dabing, moderování přírodopisných seriálů, rozhlasové spoty a reklamy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..